Як відбувається процес голосування в Бразилії

Накануні виборів українцям буде цікаво дізнатися, як проходить процес голосування в Бразілії. Нижче ви можете знайти відео, яке перед виборами прокручується багато разів по телебаченню. Це інструкція, для виборця, як відбувається процес голосування.

Расскажи своим друзьям

Відразу скажу, що ніяких паперових бюлетенів тут немає, голосування електронне, тобто відбувається через спеціальниі автомати, які є на кожній виборчій дільниці. Вони виконують ті ж самі функціі, що і урни в Україні.

Подивіться дане відео, хоч воно і на португальській мові, але процес голосування простий і зрозумілий.

1) Ви приходите на виборчу дільніцю з ЛЮБИМ документом з фото, що посвідчує вашу особистість. Раніше було обов’язково приносити з собою посвідку виборця (Título eleitoral), але з цього року це не є обов'язковим. Вас знаходять у списку виборців і відмічають, що ви прийшли. Далі ви проходите до голосувального апарату. Все дуже просто.

2) Першим ви обираєте представника штату (вводите його п’ятизначний  номер) – на екрані висвічується його ім’я, партія, вид якої він виступає та фото. Якщо все вірно, і ви віддаєте голос саме за цю людину – нажимаєте кнопку “підтвердити” – зелена кнопка, або “виправити” – червона кнопка

3) Таким же чином ви обираєте федерального представника (тількі його номер буде мати чотири цифри, сенатора (номер з трьох цифр), губернатора та президента (по дві цифри). Якщо в цих осіб є заступники чи помічники - їх теж виборець бачить на моніторі під час голосування.
Це все!

Всі дані шифруються самим автоматом, одна копія залишається прямо в автоматі а друга миттєво передається через інтернет у загальнонаціональний центр обробки даних.

Результати голосування люди можуть відслідковувати одразу.

Так, як і в Україні, за день до виборів забороняється люба агітація, а в сам день виборів в багатьох штатах КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО в кафе, барах, ресторанах продавати спиртні напої, навіть бокал пива вам не дадуть, стримують величезні штрафи. 

Явка виборців зазвичай дуже велика, адже вибори тут справа добровільно-обов’язкова. Якщо особа не прийняла участі у виборах, то до наступних виборів може зіткнутися з обмеженнями деяких її прав, наприклад, не зможе отримати паспорт для поїздок за кордон, обіймати деякі посади, отримати деякі пільги і т.д.

Поиск

Социальные сети

Article Tags

Фотографии